Ātra grīdu izlīdzināšana

Sūknējamo pildvielu, ko iepilda dobumainajās pārseguma plātnēs, var izmantot arī uz lielajām komerciālo telpu grīdu virsmām.

H.A.B. būvprojektā, kuru īsteno netālu no centrālā laukuma pilsētā Pietarsaari, tiks uzceltas dzīvojamās ēkas, veikali un autostāvvieta.

Kad pirmdienas rītā darba vietā ierodas uzņēmuma „Remontti Ja Sisustuspalvelu Oy” sūknēšanas transportlīdzeklis, sūknēšanas darbu uzraugs Ari Salmela sola līdz trešdienai izlīdzināt grīdas 1000 kvadrātmetru dzīvojamā platībā.

Sūknējamā pildviela ir piemērota arī biroja ēku celtniecības darbiem.

„Esam rezervējuši 80 tonnas pildvielas. Parketa grīdu varēs ieklāt, tiklīdz būs nožuvusi sūknējamā pildviela, kas būs pēc pāris nedēļām,” stāsta Salmela.

Sūknējamā pildviela, ko iepilda darbuzņēmējs, virs dobumaino pārseguma plātņu virsmas izlīdzinās pati. Tā nerada nekādas problēmas un garantē līdzenu pārklājumu.

Sūknējamā pildviela tiek plaši izmantota dzīvojamo ēku celtniecībā. No otras puses, šo metodi vēl tik plaši neizmanto uz komerctelpu lielo grīdu virsmām.

„Daudzi uzskata, ka pildvielas sūknēšana uz dobumaino pārseguma plātņu virsmas ir dārga,” skaidro Salmela.

Sūknējamā pildviela ietaupa laiku un līdzekļus

Bieži vien rodas bažas par to, vai garās un izliektās dobumainās pārseguma plātnes nepalielinās materiāla patēriņu. Šī iemesla dēļ parasti virsmas betona plāksni novieto uz dobumainās pārseguma plātnes virsmas.

„Saskaņā ar mūsu aprēķiniem — grīdu izlīdzināšana, izmantojot sūknējamo pildvielu, kopumā ir krietni lētāka. Ir mazāk veicamā darba, kas ietaupa laiku,” stāsta Ari Salmela.

Vislielākais ieguvums ir ietaupītais laiks, kas nodrošina rīcības brīvību celtniecības darbu grafikā. Betona plāksne, kas atrodas uz dobumainās pārseguma plātnes virsmas, žūst apmēram divus mēnešus. Tikai šajā žūšanas periodā vien grīdas izlīdzināšana, izmantojot sūknējamo pildvielu, ietaupa sešas nedēļas.

„Pēc tam, kad betona grīda ir nožuvusi, to joprojām ir jākonē un jāizlīdzina, taču grīda, kas tika izlīdzināta, izmantojot sūknējamo pildvielu, ir gatava uzklāšanai uzreiz pēc nožūšanas,” atceras Salmela.

Izlīdzinošā špaktele samazina materiāla patēriņu un uzlabo darba rezultātu

Divas projekta H.A.B. grīdas, izmantojot komerciālās iekārtas, tika izlīdzinātas divos posmos.

„Vienā un tajā pašā dienā mums bija jāveic gruntēšanas un bāzes izlīdzināšanas darbi. Virsmas izlīdzināšana ar sūknēšanas metodi tika veikta nākamajā dienā,” stāsta Salmela.

Komerctelpās lielo grīdu vidū virsmu dobumainās pārseguma plātnes bija mazliet neregulāras. Lielākajos caurumos tika iesūknēta „Kiilto” pildviela „Base Filler”. Pateicoties tam, bija nepieciešams mazāks universālās izlīdzināšanas pildvielas daudzums, un arī gala rezultāts bija labāks.

Pietiek tikai ar vienu materiāla iesūknēšanas reizi.

Dzīvojamās platībās, kurās šobrīd norisinās celtniecības darbi, materiāls tiks iesūknēts ar „Kiilto” šķiedru pastiprināto „Base Filler” pildvielu. Dobumaino pārseguma plātņu virsmai ir uzklāta siltumizolācija, un grīdu apkures caurules tiek iekapsulētas pildvielas slānī zem stikla šķiedras sieta. Pietiek tikai ar vienu materiāla iesūknēšanas reizi.

„Base filler pildviela veido labu bāzi parketa grīdai. Bet, ja grīdas segums būs paklājs, es joprojām ieteiktu izlīdzināt virsmu,” stāsta Salmela.

Projektā izmantotie „Kiilto” produkti

KOMERCTELPĀS:

  • Komerctelpu grīdu izlīdzināšanai uz dobumaino pārseguma plātņu virsmas izmantoja Kiilto Start Primer.
  • Tajā pašā dienā, izmantojot Kiilto Plan Base, tika izlīdzināta bāze.
  • Nākamajā dienā grīdā iesūknēja Kiilto Plan Universal pildvielu. Pēc aptuveni divām nedēļām, kad tā bija izžuvusi, tika uzklāta virsma.

DZĪVOJAMĀS TELPĀS:

  • Dzīvojamo telpu grīdas ēkas augstākajos stāvos tika sagatavotas virsmas uzklāšanai ar Kiilto Plan Base.
  • Ar šķiedru pastiprināta pildviela ir piemērota dažādu veidu betona virsmām, telpām ar grīdas apsildīšanu un grīdām, kurās iesūknēta pildviela.
Share This Page