Jaunais hidroizolācijas laikmets ir sācies

Celtniecības uzņēmums „SJM-Team Oy” vannas istabu sienu hidroizolācijai veco ļaužu pansionātā, kas šobrīd tiek būvēts Somijas pilsētā Klaukkalā, izmanto smidzināšanas metodi.

Klaukkalas būvlaukumā virmo nepārtraukta augstspiediena smidzinātāja skaņa. Nākamajā vasarā tiks pabeigts jauns veco ļaužu pansionāts, bet pirms tam jābūt hidroizolētām 57 vannas istabām. Uzņēmuma „SJM-Team” rīkotājdirektors Jussi Lundens tver pēc smidzinātāja un ātri uzklāj sienai hidroizolācijas membrānu. Jau pēc 15 minūtēm pirmā vannas istaba ir hidroizolēta un pēc nožūšanas vannas istabās varēs izklāt flīzes.

„Ja es būtu izmantojis rullīti, paietu trīs stundas”, norāda Lundens un dodas uz nākamo vannas istabu.

Hidroizolācijas uzklāšana ar smidzinātāju 57 vannas istabās ilgs tikai dažas dienas, bet ar rullīti darbs aizņemtu vienu mēnesi — akcentējot izsmidzināšanas metodes ātrumu.

Vislielākais izsmidzināšanas metodes ieguvums ir laika ietaupījums. Un, kā mēs visi zinām, būvlaukumos laiks ir nauda.

Pēc Lundena domām, izsmidzināšana ir ideāls risinājums lielos celtniecības projektos. Pagājušajā gadā uzņēmums „SJM-Team”, izmantojot izsmidzināšanas metodi, uzklāja hidroizolāciju 10 000 kvadrātmetros.

„Izsmidzināšanas metode nav ērta ģimenes māju būvniecības projektos. Aprīkojums pats par sevi ir liels ieguldījums. Turklāt ir jāapgūst pareizais paņēmiens — tas nav tik vienkārši”, viņš piebilst. Pat uzņēmuma „SJM-Team” speciālistiem ir nepieciešama praktizēšanās.

„Paņēmiena apguve ilga zināmu laiku. Un sākumā mēs izlietojām pārāk daudz hidroizolācijas membrānu. Sešu mēnešu garumā mēs izstrādājām savu paņēmienu, kamēr ieguvām pareizu slāņa biezumu. Tagad izsmidzināšana ir ātrs ikdienas darbs”, stāsta Lundens.

Pats par sevi saprotams, ka lielos būvniecības projektos izsmidzināšana ietaupa laiku. Un, jo vairāk tiek izsmidzināts, jo vairāk tiek attīstīts uzklāšanas paņēmiens.

„Pabeigts, izsmidzināts hidroizolācijas membrānas slānis izpilda tieši tādas pašas prasības kā ar rullīti uzklāts membrānas slānis. Un, protams, ka membrānas biezumam un stiepes izturībai jāatbilst noteiktajiem standartiem”, stāsta Lundens.

Uzņēmums „SJM-Team” ir pielietojis izsmidzināšanas metodi, izmantojot arī Kiilto Kerafiber.

Spēcīgas partnerattiecības

Saskaņā ar uzņēmuma „SJM-Team” rīkotājdirektora Jussi Lundena sacīto — par izsmidzināšanas metodi viņi bija interesējušies jau pirms vairākiem gadiem.

„SJM-Team dibinātājam Seppo Malenam ir gara vēsture saistībā ar krāsām un krāsošanas darbiem, un viņš brīnījās, kāpēc tik populāra izsmidzināšanas metode netika izmantota hidroizolācijas uzklāšanai jau iepriekš. Seppo Malens ir atzīmējis, ka, piemēram, laivu krāsošanā izsmidzināšana bija ļoti ātra un ērta darba metode. Savukārt, hidroizolācijas uzklāšanas darbs vēl aizvien tika veikts ar rullīti. Pēc tam mēs sazinājāmies ar uzņēmumu „Kiilto”, un pēc rūpīgas pētniecības un izstrādes darbiem mums tagad ir izsmidzināmā hidroizolācijas membrāna”, stāsta Jussi Lundens.

„Kiilto” ir ņēmis vērā mūsu viedokļus un uzskatus. Manuprāt, šāda veida sadarbība un atzinība abiem uzņēmumiem ir abpusēji izdevīga. Mums bija iespēja izteikt savu viedokli, un tagad mums ir produkts, kādu esam vēlējušies. Turklāt — uzņēmumam „Kiilto” sniedzām vērtīgu informāciju par to, kā produkts darbojas būvlaukumā.”

Vērtīga sadarbība

Vēl līdz šai dienai uzņēmums „SJM-Team” būvprojektos galvenokārt izmanto Kiilto Kerafiber. Pēc Jussi Lundena vārdiem — Kerafiber ir labi piemērots izsmidzināšanas metodei. Bet nu „Kiilto” ir laidis tirgū arī alternatīvu produktu — ātrāk žūstošu hidroizolācijas membrānu Kiilto KeraPro.


READ MORE CUSTOMER STORIESKiilto KeraPro

Ātri žūstošā Kiilto KeraPro hidroizolācijas membrāna žūst ātrāk nekā tradicionālās hidroizolācijas membrānas, arī uzklājot ar rullīti. Pirmais KeraPro slānis nožūst jau pēc vienas stundas, bet otrais — pēc divām, tāpēc hidroizolāciju vannas istabās var uzklāt ātrāk nekā jebkad agrāk — pat prasīgos apstākļos.


„Kiilto” pētniecības un izstrādes darba pamatā tiek ņemtas vērā klienta vajadzības. Pirms produkta laišanas tirgū, profesionāļi veica izmēģinājuma testēšanu darbībā uz vietas. Kiilto KeraPro tika izstrādāts sadarbībā ar būvniecības speciālistiem no Somijas.

Share This Page