Walki uzticas somu līmei

Patērētāji bieži nemaz nenojauš, ka viņiem ir darīšana ar papīru un iepakojuma materiāliem, kas pārstrādāti Walki rūpnīcā Valkeakoski. Tie ir, piemēram, saldējuma un sviesta iepakojumi, kā arī jogurta kārbu vāciņi. Bet būvnieki ar šīs fabrikas ražojumiem sastopas, kad izmanto, piemēram, minerālvates vai poliuretāna izolācijas plātnes ar lamināta segumu. Savukārt tērauda būvelementu ražotāji aizsargā metāla loksnes un ruļļus no saskrāpēšanas, izmantojot Walki ražoto kartonu.

„Savos vienkāršākajos produktos mēs salīmējam kopā papīru un sietu, alumīniju vai plastmasas plēvi. Tehniski sarežģītie plēves lamināti būvniecības produktiem sastāv no lakota alumīnija, papīra, līmes un polietilēna. Vienā procesā mēs izgatavojam laminātu ar 11 slāņiem, kas padara mūsu produktus unikālus," stāsta Walki klientu tehniskās apkalpošanas darbiniece, produktu izstrādes inženiere un laboratorijas priekšniece Saija Kotala.

Apmaiņa ar idejām

Līmei ir svarīga loma dažādu produkta slāņu savienošanā. Lielākā daļa līmju tiek saņemta no Kiilto; uzņēmums izmanto dispersijas līmi Sitol un termokūstošo līmi Sitomelt. Sadarbība, lai atrastu vispiemērotāko līmi, sākās pirms četriem gadiem.

Piemēram, pašlaik tiek izmēģināta lamināta piestiprināšana ar termokūstošu līmi pie jaunām būvniecības plātnēm. Dažreiz der parastā līme, bet citreiz līme tiek speciāli pielāgota produkta vajadzībām.

„Mēs apmaināmies ar idejām par jaunu produktu izstrādāšanu. Nesen kopīgi izstrādājām ugunsdrošu līmi, jo būvniecības izolācijas plākšņu ugunsdrošība ir ļoti svarīga. Citā projektā uzlabojām termokūstošās līmes saķeri ar metāla ruļļiem. Mēs kopīgi nospriežam, kādām jābūt produkta tehniskajām īpašībām un izstrādes prasībām," piebilst Kotalas kundze.

Līmēm, kuras izmanto Walki, jābūt ar labu saķeri un sedzošām, kā arī ūdensdrošām un ugunsdrošām.

„Mums ļoti svarīgas ir arī ekoloģiskās īpašības. Līmes nedrīkst izgatavot no jebkuriem materiāliem; nepieciešams, lai ar tām varētu droši strādāt un lai būtu iespējams tās pareizi utilizēt."

Vietējais somu serviss

Walki un Kiilto fabrikas vienu no otras šķir tikai 25 kilometru attālums. Kotalas kundze uzsver, ka nelielajam attālumam ir daudz priekšrocību. Ja, piemēram, noliktavā beigusies nepieciešamā līme, tad to var ātri piegādāt.

„Tas, ka esam blakus, palīdz darbā. Mēs labprāt izmantojam klientu tehniskās apkalpošanas dienesta palīdzību, un arī produktu izstrādāšana veicas labāk. Kā saka somi: nav par ko sūdzēties!" smej Kotalas kundze.


Share This Page