„Levypinta” līmes izvēle prasīgiem pielietojumiem

Uzņēmuma „Levypinta” Somijā izgatavotie produkti paredzēti intensīvas noslodzes izturībai. Uzņēmums „Kiilto” piegādā no rūpnīcas šiem produktiem piemērotu līmi.

„Uzņēmumu „Kiilto” iesaistījām brīdī, kad sākām ražot dēļus. Sadarbība starp mūsu uzņēmumiem rit raiti un turpināsies arī nākotnē. Tirgū ir daudz līmes piegādātāju, tomēr mēs dodam priekšroku vietējiem ražojumiem ar garantētu piegādi”, teic Oulu pilsētā esošā uzņēmuma „Levypinta Finland Oy” rīkotājdirektors Juha Uisitalo.

2013. gadā dibinātais uzņēmums „Levypinta” ražo produktus, ko izmanto vietās ar intensīvu virsmas noslodzi. Uzņēmums ražo lamināta mēbeļu plāksnes specializētajiem mēbeļu ražotājiem, kuri savukārt piegādā mēbeles viesnīcām, skolām, slimnīcām, bērnudārziem un citām publiskajām vietām, kā arī kuģu būves nozarei.

Produktu pamatā uzņēmums „Levypinta” izmanto plāksnes, ko piegādā Somijas uzņēmumi „Koskinen Oy” un „Formica”. Lai izveidotu produktu struktūru, tiek izmantotas skaidu plāksnes, MDF koksnes panelis vai bērza saplāksnis, kas pārklāts ar laminātu.

Pareizais produkts pareizā vietā

Uzņēmumā „Levypinta” darbojas divas pārklājumu uzklāšanas līnijas, kurās laminātu līmē, izmantojot „Kiilto” laminēšanas līmi Kestopress 3200 V.

„Līme, ko izmantojam, ir īpaši izstrādāta laminēšanai un finierēšanai. Tā atbilst ūdens izturības un iekštelpu gaisa kvalitātes kritērijiem, un ir piemērota uzņēmuma ražošanas ciklam, ņemot vērā atvērto laiku, presēšanas laiku un temperatūru. Pareizo produktu un pareizo procesu atklājām, izmēģinot”, stāsta Oulu reģiona „Kiilto Oy” reģionālais vadītājs Timo Ahonens.

Procesam jābūt elastīgam, jo „Levypinta” ik gadu apstrādā simtiem tūkstošu kvadrātmetru plākšņu. Ražošana galvenokārt tiek veikta Somijā un tā aizvien pieaug.

„Darbību uzsākām 2013. gadā, kad mums bija viens darbinieks. Šobrīd uzņēmumā strādā 11 cilvēki. Apgrozījums 2015. gadā bija 3,3 miljoni eiro,” stāsta Uusitalo.

Sadarbības uzsākšana bija vienkārša, jo Ahonenam gandrīz 20 gadus bija pazīstami uzņēmuma „Levypinta” galvenie cilvēki.

Plūstoši un dinamiski procesi

Ražošana notiek 52 nedēļas gadā, un „Kiilto” katru nedēļu piegādā uzņēmumam „Levypinta” 1—2 konteinerus ar līmi, kas sver 1000 kilogramus.

„Līmi neuzglabā, to vienmēr piegādā tikai no rūpnīcas. Konteineri tiek nogādāti uz pilsētu Oulu tiešā ceļā no rūpnīcas, kas atrodas Lempaalā. Pasūtītājs pasūta produktus no „Kiilto” pasūtījumu centra, kas ir ātrs un vienkāršs process, un nav nepieciešams iesaistīt trešās puses”, stāsta Ahonens.

Pavisam ātri sadarbība kļuva efektīva un elastīga.

„Vajadzības gadījumā rīkojam sanāksmes, bet, ja viss rit nevainojami, nav vajadzības tikties”, joko Uusitalo.

Tomēr saziņa starp uzņēmumiem darbojas sekmīgi, un „Kiilto” tirdzniecības birojs atrodas tikai viena kilometra attālumā.

Mums ir vietējais piegādātājs ar labi funkcionējošu Pētniecības un attīstības nodaļu un laboratorijām un mums tas ir ļoti izdevīgi. Ir labi, ja tavs partneris atrodas tuvumā, kad rodas problēma.

Kestopress 3200 V

  • Kiilto Kestopress 3200 V ir PVAC dispersijas līme, kas atbilst D3 ūdensizturības prasībām un SJO 5. daļas ugunsdrošības klasifikācijai, kas raksturīga kuģu būves nozarei. Turklāt līme atbilst Somijas M1 iekštelpu gaisa kvalitātes klasifikācijai.
  • Kestopress 3200 V ir ideāli piemērota ātrai presēšanai, it īpaši laminējot, finierējot un izmantojot karstumpresi.
  • www.levypinta.fi


Photos: Timo Heikkala


Share This Page