„Kiilto” koksnes testēšanas laboratorijā līmes tiek testētas pēc klienta pieprasījuma

„Kiilto” speciālisti sadarbībā ar klientiem sniedz ieguldījumu esošo produktu uzlabošanā un jaunu produktu izstrādē. Piemēram, tieši šobrīd šķiet interesanta koksnes līmes nākotne.

2015. gadā „Kiilto” izveidoja jaunu koksnes testēšanas laboratoriju, kurā pašreizējai līmei PVAC, ko izmanto cietas koksnes līmēšanai, polimēra līmei EPI un PU dispersijas līmei tika iekļautas dažas kvalitātes pārvaldības operācijas. Papildus tam laboratorija izstrādā jaunus produktus, piemēram, koksnes līmes nesošajām konstrukcijām.

„Koksnes testēšanas laboratorijā pēc klienta pieprasījuma tiek veiktas vairākas pārbaudes,” stāsta Christopher Mills, kurš uzņēmumā „Kiilto” ir atbildīgs par PU, EPI un PVAC līmes ražošanu.

Pateicoties koksnes testēšanas laboratorijai, „Kiilto” var nodrošināt klientus ar nepieciešamajiem risinājumiem.

„Ja klients izstrādā jaunu materiālu, projektē jaunu ražošanas līniju vai plāno izmantot jaunas iekārtas, mēs varam veikt testēšanu, lai ātrāk un vispusīgāk reaģētu uz klienta vajadzībām,” skaidro Mills.


Klientu pieredze palīdz attīstīt līmes koksnes līmēšanai

Pēdējo gadu laikā koksnes līmju ražošanā veikts ievērojami liels lēciens uz priekšu saistībā ar ātrāk funkcionējošu tehnoloģiju un klientu iekārtu izstrādi, uzsvaru liekot uz produkta efektivitāti un vides faktoriem. Tāpat ir mainījušies attiecīgie standarti.

„Krusteniski līmēto kokmateriālu (cross-laminated timber, CLT) tehnoloģija ir viena no milzīgajām, jaunajām jomām, kurā mēs vēlamies piedāvāt līmju ražošanas efektivitāti un kvalitāti,” stāsta Mills.

Koksnes testēšanas laboratorijā pēc klientu pieprasījuma tiek veiktas vairākas pārbaudes.

Attiecībā uz līmēm koksnes līmēšanai — pāreja uz atjaunojamām izejvielām un dažādu materiālu kombināciju paver daudzas iespējas turpmākai attīstībai.

„Tāpat ir interesanti noskaidrot, kur tiks izmantoti celtniecības kokmateriāli. Nākotnē galvenais ir klienti. Tie sniedz daudz informācijas par produktu funkcionalitāti un turpmākajām vēlmēm. Un bieži vien tā rezultātā rodas vajadzība pēc jaunu produktu izstrādes.”

Share This Page