“Kādam ir jābūt pirmajam” – Kiilto piedāvā jaunus, ekoloģiskus līmes risinājumus iepakojuma nozarei

Kiilto ir ķīmiskās rūpniecības pionieris, kura skatiens ir stingri vērsts uz nākotni – precīzāk sakot, uz ilgtspējīgu nākotni. Ceļš uz zaļāku rītdienu ir bruģēts ar jaunām inovācijām, piemēram, pasaulē pirmo bioloģiski noārdāmo karstās kausēšanas līmi.

100 gadus senais ģimenes uzņēmums Kiilto piedāvā ķīmiskās rūpniecības risinājumus četrās biznesa jomās: rūpnieciskās līmes un ugunsdrošība, celtniecība, profesionālā higiēna un plaša patēriņa preces.

“Starp lietām, ar kurām mēs esam pazīstami, ir mūsu augstākās kvalitātes līmes risinājumi. Šajā biznesa jomā mūsu klientu lokā ir uzņēmumi no iepakojuma un papīra nozares, kā arī koka būvniecības un mēbeļu ražošanas nozares,” skaidro biznesa jomas direktors Tomi Takala.

Kiilto darbību virza īpaši spēcīga vēlme izstrādāt zaļākus risinājumus. Uzņēmums ir devis savu solījumu videi. Kiilto sola samazināt savu ekoloģisko pēdu un investēt ilgtspējīgā attīstībā un ražošanas metodēs.

“Mūs atšķir no daudziem citiem uzņēmumiem tas, ka mums ir konkrēts, ambiciozs rīcības plāns. Mūsu mērķis ir līdz 2028. gadam būt oglekļa neitrālam, un, raugoties uz mūsu līdzšinējo progresu, esam pārliecināti, ka mēs to sasniegsim,” saka Takala.

Kiilto ir ļoti svarīgi veicināt aprites ekonomikas mentalitāti visā vērtību ķēdē.

“Planētas dabas resursi ir ierobežoti, tāpēc esam centušies aizstāt neatjaunojamās izejvielas ar atjaunojamām. Mēs daudzos veidos veicinām aprites ekonomiku un palīdzam saviem klientiem samazināt viņu darbības un produktu ekoloģisko pēdu,” saka Takala.

Drosmīgi soļi, lai mainītu pasauli

“Unikāls.” Ar šiem vārdiem Raija Polvinena, Kiilto grupas pētniecības, attīstības un inovāciju direktore, raksturo Kiilto Biomelt, Kiilto izstrādāto karstās kausēšanas līmi. Kiilto Biomelt patiešām ir pirmā karsti kausētā līme pasaulē, kas ir pilnībā bioloģiski noārdāma. Lai gan darbs nebija viegls, vēlme piedāvāt zaļākus risinājumus mudināja Kiilto turpināt jaunā produkta izstrādi.

“Kādam vienmēr ir jābūt pirmajam, lai spertu pirmos soļus jaunā virzienā – pat tad, ja panākumu garantijas nav. Tas ir par pionieriem. Domāšanas veids “jūs varat kaut ko mainīt” ir Kiilto neatņemama sastāvdaļa. Mēs uzskatām, ka mums var būt liela nozīme turpmākās attīstības virzībā pareizajā virzienā,” saka Takala.

Ar Kiilto Biomelt ražotāji spēj ražot pilnībā kompostējamu iepakojumu, neizņemot līmi no vienādojuma. To var izmantot, piemēram, līdzņemšanas kastēm vai pat higiēnas precēm, piemēram, autiņbiksītēm.

“Līdz šim iepakošanas nozare ir izmantojusi uz eļļas bāzes izgatavotas plastmasas līmes, lai noturētu savus produktus kopā, jo nebija pieejama zaļāka alternatīva. Plastmasas atkritumi un mikroplastmasa ir atzīta par galveno problēmu visā pasaulē, ”saka Takala.

“Ja mēs visu Eiropā izmantoto iepakojuma līmi tikai viena gada laikā saliktu kravas automašīnās un novietotu tos rindā, tas stieptos no Parīzes līdz Briselei. Runājot par vidi, izejvielas, kas tiek izmantotas visas šīs līmes ražošanā, ir diezgan nozīmīgs faktors,” skaidro Takala.

Kiilto Biomelt var arī palīdzēt stiprināt iepakotā produkta videi draudzīgo zīmolu. Patērētāju acīs tas ir arvien pārliecinošāks apsvērums.

Nākotne ir ilgtspējīga

Kiilto ir arī laidis klajā Kiilto Pro Pack Eco produktu līniju, kurā galvenokārt tiek izmantotas atjaunojamās izejvielas no nozares blakusproduktiem. Šīs rūpnieciskās iepakojuma līmes var viegli izmantot, lai aizstātu vecos risinājumus, nemainot esošos procesus.

“Mēs vēlamies būt vides līderi savā nozarē, un tas prasa konkrētas darbības. Pack Eco sērija ir pilnībā aizstājusi mūsu iepriekšējās līdzīgās rūpnieciskās līmes. Mēs piedāvājam tikai ilgtspējīgāku risinājumu šai kategorijai. Mēs vēlējāmies izteikt skaidru nostāju – ja meklējat zaļāku alternatīvu, varat to atrast Kiilto produktu klāstā. Mēs arī esam apņēmušies turpināt savu attīstības darbu,” saka Polvinens.

“Šie jaunie produkti ir mūsu veids, kā paātrināt virzību uz nozari, kas vairs nav atkarīga no neatjaunojamām izejvielām. Risinājumi, kas samazina noslogojumu videi, sniedz visai nozarei iespēju virzīties uz priekšu ilgtspējīgāk,” uzsver Takala.