Kiilto /

Kiilto stāsts aizsākās 1919. gada oktobrī ar nelielu matu toniku un apavu krēmu ražotni Pispalas rajonā Tamperē.

Startup gars kopš 1919. gada

1919. gadā Somijā trūka gandrīz visa. Taču atjautīgu cilvēku bija daudz. Kad preces nevarēja ievest, to ražošanai tika dibināti uzņēmumi. Tā radās uzņēmums, ko saucam par Kiilto.

20. gadsimta 10. gados ķīmiķiem veikalu plauktos trūka matu tonika un mutes skalojamā līdzekļa, apavu rūpnīcās trūka krāsu, pulēšanas, vaska un līmes, savukārt mēbeļu rūpnīcām bija vajadzīgas spirta lakas un pulēšanas līdzekļi. Nosaukums Kiilto (spīdums) raksturo mūsu uzņēmuma oriģinālos produktus.

Veco metožu aizstāšana ar ķīmiskiem šķīdumiem

Kiilto pirmais īpašnieks bija strādīgs “ideju cilvēks”, kurš ātri saprata, kuri produkti un klienti ir svarīgi viņa rūpnīcai. Viņš sāka spēlēties ar ideju ražot līmes apavu rūpniecībai, kam bija lielisks tirgus potenciāls. Līmēšana aizstātu tradicionālās mehāniskās materiālu sastiprināšanas metodes, radot tīru un sakoptu rezultātu.

Celtniecības līmes aizsākās līdz ar līmju grīdas segumu izrāvienu pagājušā gadsimta 30. gados. Materiāliem un metodēm attīstoties, pieauga pieprasījums un pielietojumu skaits būvniecībā un dažādās citās nozarēs.

Turklāt adhēzija arvien vairāk tika uzskatīta par visaptverošu procesu, kas papildus līmēšanai ietver vairākas fāzes. Tas motivēja Kiilto paplašināt savu produktu klāstu.

Tagad Kiilto ražo un tirgo produktus četrās uzņēmējdarbības jomās: būvniecība, rūpnieciskās līmēšanas, profesionālās higiēnas un patēriņa preces.

Stiprākās saites veidošana vairāk nekā 100 gadus

1919

Dibināšana

gada 27. oktobrī Pispalā, Tamperē tika dibināta Tehnoķīmiskā rūpnīca O/Y Santalahti. 1924. gadā uzņēmuma nosaukums ir Kiilto Oy.

1930

Number one in shoe polishes

Sākumā uzņēmums ražo kosmētiskās vielas ķīmiķiem, krāsas, pulēšanas līdzekļus, vaskus un līmvielas apavu rūpnīcām un spirta lakas un pulēšanas līdzekļus mēbeļu ražotājiem.

1961

Koncentrēšanās uz līmvielām

Pagājušā gadsimta 60. gados uzņēmums nolemj pievērsties līmju ražošanai. Izlasē iekļauti arī ar līmi saistīti produkti.

1983

Paplašināšanās uzkopšanas sektorā

Uzņēmums izvēršas tīrīšanas nozarē, iekļaujot produktu klāstā tīrīšanas līdzekļus. Sākas plaša klientu apmācība.

1987

Internacionalizācija

Pirmais starptautiskais meitas uzņēmums tiek dibināts Zviedrijā. Šobrīd starptautiski meitas uzņēmumi darbojas jau 10 valstīs.

2010

Tīrības un higiēnas bizness aug

Kiilto tīrības un higiēnas bizness izvēršas jaunās biznesa jomās.

2017

Jauns bizness: liesmas slāpētāji

Kiilto rūpnieciskais bizness paplašinās. Videi draudzīgi liesmas slāpētāji tiek radīti, izstrādājot produktu.

2018

Zviedru TM Progress kļūst par Kiilto daļu

Grīdas pārklājuma zināšanas palielinās ar darījumu. Jaunas biznesa operācijas tiek veidotas arī Somijā.

2018

Atjaunots Kiilto zīmols un logotips

Četras Kiilto biznesa jomas: celtniecība, profesionālā tīrība un higiēna, rūpnieciskās līmēšanas un higiēnas risinājumi, kā arī patērētāju bizness. Izmaiņu ietvaros tiek laists klajā Kiilto Pro produktu un pakalpojumu zīmols profesionāļiem

2019

Kiilto kļūst par vadošo higiēnas risinājumu piegādātāju Ziemeļvalstīs

Kiilto iegādājas CCS Healthcare Holding AB un kļūst par tirgus līderi roku un virsmu dezinfekcijas risinājumu jomā Zviedrijā, Norvēģijā un Dānijā..

Kiilto logotips cauri laikiem

1924
1969
1994
2018