Risinājumi / Celtniecība /

Gaisa noplūžu blīvēšana

Kiilto blīvēšanas risinājumi var uzlabot energoefektivitāti un iekštelpu gaisa kvalitāti, efektīvi novēršot gaisa noplūdes, siltuma zudumus un radona izdalīšanos iekštelpu gaisā.

Ceļā uz labāku energoefektivitāti un iekštelpu gaisa kvalitāti

Hermētiskums ir būtiska gaisa kontroles daļa – citiem vārdiem sakot, jānodrošina, ka ēkas iekšējais gaiss pareizi cirkulē caur paredzētajām ieplūdes un izplūdes atverēm. Nekontrolētas gaisa noplūdes konstrukcijās var samazināt gan energoefektivitāti, gan iekštelpu gaisa kvalitāti.

Gaisa noplūdes un blīvēšanas piemēri:

Strukturālās šuves logos un durvīs

Spraugu starp logiem un konstrukcijām montāžas laikā parasti aizpilda ar poliuretāna putām. Ja montāža nav veikta pareizi, šuve nebūs hermētiska.

Tās pašas problēmas attiecas uz durvju uzstādīšanu. Turklāt durvju gadījumā jāņem vērā arī pareiza sliekšņa šuves blīvēšana, lai izvairītos no gaisa noplūdes zem grīdas seguma.

Savienojumi starp grīdām un sienām

Grīdas bieži vien tiek lietas no betona. Liešanas laikā betons ir jāatdala no sienas konstrukcijas, tāpēc starp sienu un grīdu paliek neliela sprauga. Tā kā betons žūstot saraujas, šī sprauga paplašinās.

Koka karkasa pamata grīdas konstrukciju būvniecības posmā bieži tiek izmantoti gaisa barjeras izstrādājumi, piemēram, gaisa barjerpapīrs. Tomēr, ņemot vērā atšķirīgās vadlīnijas un uzstādīšanu, galarezultāts var nebūt ļoti hermētisks.

Savienojumi starp sienām un griestiem

Problēma ar šuvēm starp sienām un griestiem ir nedaudz līdzīga kā ar koka karkasa pamatgrīdas konstrukcijām: būvniecības posmā var būt izmantoti gaisa barjeras izstrādājumi, bet galarezultāts var nebūt hermētisks. Griestiem parasti ir tvaika barjera vai gaisa barjeras slānis, bet tas var nebūt pietiekami cieši savienots ar sienas konstrukciju.

Cauruļu izvadi

Noplūdes ap cauruļu izvadiem parasti rodas tāpēc, ka caurumi konstrukcijā ir lielāki par caurulēm vai savienojumiem, kas galu galā caur tiem izies. Turklāt cauruļu izvadi nav hermētiski noslēgti, piemēram, ar rūpnieciski izgatavotu hermētisku veidni.

Hermētiķis pret gaisa noplūdēm

Šis ir Kiilto Pro Airseal Flex – elastīgs, ar otu uzklājams un ar šķiedrām pastiprināts hermētiķis, kas novērš gaisa noplūdes konstrukcijās. Uzziniet vairāk par Kiilto Pro Airseal Flex.

Priekšrocības sadarbībai ar Kiilto

Projektētājiem

Mēs sniedzam projektētājiem visaptverošu atbalstu, dokumentāciju un plašas zināšanas par nozarē izmantotajām ķīmiskajām vielām. Mēs palīdzam pārvaldīt riskus, jo kā būvmateriālu izstrādātājs mēs patiesi pārzinām savus produktus. Tādējādi vietai var noteikt izpētītu saderīgu sistēmu.

Būvuzņēmējiem

Kad produkti tiek izstrādāti, ņemot vērā lietotāju vajadzības, produkts ievērojami atvieglo profesionāļa darbu. Viens no veidiem, kā mēs palīdzam darbuzņēmējiem viņu darbā, ir nodrošināt apmācību par mūsu izstrādājumu tehniskajām īpašībām un pareizām darba metodēm.

Apsaimniekotājiem

Daudzviet veikto hermētiskuma pētījumu rezultāti liecina, ka Kiilto risinājumi ir ļāvuši sasniegt lieliskus rezultātus. Ja iekštelpu gaisa apmaiņa ir tīra un kontrolēta, ēka ir funkcionāla tās lietotājiem.

Vēlaties uzzināt vairāk par mūsu blīvēšanas risinājumiem?