Roku higiēnas paradumi mūsdienās – Jaunais Normālais laikmets

Globālās veselības krīzes laikā roku dezinfekcijas līdzeklis kļuva arvien nozīmīgāks kā drošības un drošuma simbols. Tā pārnēsājamība un ērtums veicināja tā plašu izplatību mājsaimniecībās, darbavietās un sabiedriskās vietās. Tomēr, neraugoties uz to, ka roku dezinfekcijas līdzekļi ir kļuvuši pieprasīti un tiek lietoti, pie ieejām sabiedriskās vietās un koplietošanas telpās, kur kādreiz bija pieejama roku dezinfekcija, tagad bieži vien trūkst krājumu vai ir tukši dozatori.

Roku higiēnas aptaujas triloģija

Kiilto veica aptauju, lai izprastu izmaiņas patērētāju roku higiēnas paradumos, ko izraisīja COVID-19, un tā plašāku ietekmi uz uzvedību, ietverot tīrīšanas praksi un sabiedrības uzvedību 2020., 2022. un 2024. gadā.

Mērķis bija izpētīt higiēnas uzvedības attīstību, noteikt būtiskus faktorus, kas ietekmē sabiedrības higiēnas praksi, un izpētīt jaunās normas pašreizējā “jaunais normālais” laikmetā.

Respondentiem tika lūgts novērtēt tādas lietas kā:

  • Personiskās roku higiēnas rutīnas
  • Svarīgi faktori, izvēloties un iegādājoties roku dezinfekcijas līdzekli
  • Higiēnas līdzekļi, kas jānodrošina darba devējam  
  • Tīrīšanas paradumi mājās
  • Tīrīšanas paradumi sabiedriskajās vietās

Galvenie secinājumi

Pēc pandēmijas ir kļuvusi brīvāka attieksme pret roku higiēnu. Tomēr joprojām līdz 56 % iedzīvotāju ir roku dezinfekcijas līdzekļa pudelīte, un līdz pat 27 % to nēsā līdzi. Neraugoties uz nelielu samazinājumu, šis īpatsvars joprojām ir ievērojams, jo īpaši ceļojumu laikā.

Higiēnas izpratne ir palielinājusies pandēmijas dēļ. Pieprasījums pēc roku dezinfekcijas līdzekļiem saglabājas augsts pat pēc pandēmijas. Piemēram, ir vispārēja vēlme uzlabot higiēnu darba vietā, un 61 % respondentu cer, ka darba devēji darba laikā nodrošinās ar roku dezinfekcijas līdzekļiem.

Patērētāji dod priekšroku arī virsmu tīrīšanas līdzekļu izmantošanai vai dezinfekcijai sabiedriskās vietās, ja tādi ir pieejami. Turklāt 62 % cilvēku joprojām uzskata, ka pieejamie roku dezinfekcijas līdzekļi sabiedriskās vietās rada drošības sajūtu. Tāpēc joprojām ir svarīgi nodrošināt apmeklētājus ar dezinfekcijas līdzekļiem sabiedriskās telpās, lai gan pandēmijas draudi lielākoties ir pagājuši.

3 svarīgākie faktori, izvēloties roku dezinfekcijas līdzekli, ir šādi:

  1. Pieejamība (vid. 2024: 4,1 / 5,0, 2022: 4,1)
  2. Nesausina un nekairina ādu (2024: 4,1, 2022: 4,0)​
  3. Tam ir dokumentēta iedarbība uz baktērijām un vīrusiem (2024: 3,8, 2022: 4,0)​

Kiilto piedāvā plašu higiēnas risinājumu klāstu nozarēm un lietojumiem, kur nepieciešams augsts higiēnas līmenis. Mazgāšanas līdzekļi, tīrīšanas līdzekļi un iekārtas ir īpaši izstrādātas profesionālai lietošanai. Kiilto piedāvā arī daudzpusīgu profesionāļiem un klientiem izstrādātu ādas tīrīšanas šķidrumu, roku dezinfekcijas līdzekļu, mitrinošu līdzekļu un citu personīgās higiēnas līdzekļu klāstu bez smaržvielām.