Kiilto būvē ekosistēmu, lai ieviestu revolūciju būvniecības nozares ilgtspējībā: “Pat krīzes apstākļos mums ir jāiegulda nākotnē”

2023. gada 14. septembrī Kiilto prezentēja “SUPER veselīgu ēku ekosistēmu”, kas apvieno būvniecības nozares inovatorus, pētniekus, jaunuzņēmumus, lēmumu pieņēmējus, organizācijas un uzņēmumus. Šīs ekosistēmas mērķis ir ieviest revolūciju būvētas vides ilgtspējībā.

Acīmredzama ir vajadzība un nepieciešamība ieviest vides pārmaiņas   ilgtspējīgā būvniecībā:

1. apbūve rada aptuveni 40% no siltumnīcefekta gāzu emisijām  pasaulē;

2. tikai puse būvniecības atkritumu tiek pārstrādāti;

3. katru gadu pasaulē mirst 3,8 miljoni cilvēki ,  kuri dzīvo  ēkās kuras būvētas no  ne-ekoloģiskiem materiāliem  (SĒS);

4. tiek prognozēts, ka divas trešdaļas no šodien pastāvošajiem būvmateriāliem pastāvēs arī 2040. gadā, kuri joprojām izdalīs siltumnīcefekta gāzes.

Kiilto uzskata, ka atrisināt šīs četras problēmas ir iespējams, bet tam ir nepieciešama visas nozares sadarbība. "Izaicinājumu ir daudz, bet daudz ir arī uzņēmējdarbības iespēju," saka Ville Solja (Ville Solja), Kiilto uzņēmējdarbības attīstības direktors. "Lai mainītu visu nozari, ir jāpiedalās visai nozarei." Tāpēc “SUPER veselīgu ēku ekosistēma” ir inovācija, kas ļauj vietējiem un starptautiskajiem sadarbības partneriem izstrādāt un komercializēt inovācijas ilgtspējībai, produktivitātei, ekoloģijai un atkārtotai izmantošanai. "Kiilto ir ģimenes uzņēmums ar vairāk nekā 100 gadu pieredzi, potenciālu un motivāciju ieviest revolūciju būvniecības nozares ilgtspējībā. Pat būvniecības krīzes apstākļos mums ir jāiegulda nākotnē. Mūsu mērķis ir joprojām būt šeit arī 2080. gadā,” turpina Solja.

“SUPER veselīgo ēku ekosistēmas” palaišanā piedalījās aptuveni 160 būvniecības nozares partneru, no jaunuzņēmumiem līdz organizācijām, kas vienojās kopīgai misijai. Kāpēc Kiilto vēlējās sasaukt visus kopā? “Mēs jau esam tā saite, gluži kā līme, kas satur visu nozari kopā. Mēs esam nozīmīgs uzņēmums Baltijas jūras reģionā ar labām zināšanām būvniecībā, kā arī esam tirgus līderis Somijā,” sacīja Kiilto galvenā ekosistēmu direktore Raija Polvinena (Raija Polvinen).

Pasākuma laikā runātāji, paneļdiskusiju vadītāji un jaunuzņēmumu prezentētāji vienojās : pārmaiņas ir nepieciešamas. Tam nepieciešama nebijuša sadarbība un jaunas inovācijas.

Viena no minētajām inovācijām ir risinājums “Atsaiste pēc pieprasījuma”, ko Kiilto prezentēja pasākuma laikā. Šis risinājums ļauj ar siltuma vai mikroviļņu palīdzību atdalīt ar saistvielu savienotas virsmas. Tādējādi  virsmas vairs nebūs jālauž, demontāžas rezultātā iegūtos materiālus būs iespējams pārstrādāt un izmantot atkārtoti.

“SUPER veselīgo ēku ekosistēmas” pasākumu ir iespējams noskatīties šeit.

Pasākuma laikā notikusī paneļdiskusija par ilgtspējīgiem un pārstrādājamiem materiāliem lika aizdomāties par to, kā pārorganizēt visu ēku būvniecības vērtību ķēdi. “ Tieši tagad ir laiks   iedziļināties  un veidot īstermiņa un ilgtermiņa redzējumu ar mērķi izstrādāt nākotnes stratēģijas," rezumēja Kvanted Ventures līdzdibinātājs Ēriks Pāsikivi (Eerik Paasikivi). Marī Granstrēma (Mari Granström), uzņēmuma Origin by Ocean līdzdibinātāja un izpilddirektore, uzskata, ka nozarei nepieciešama krīze: “Ja skatāmies uz tradicionālajiem uzņēmumiem, tie nemainās, ja tādas vajadzības nav. Krīzes laikā uzņēmumi saprot, ka pienācis laiks rīkoties.”

Papildinformācijai par “SUPER veselīgo ēku ekosistēmu” un pievienošanos tai klikšķiniet šeit.

Papildinformācijai sazinieties ar:

Raija Polvinena, galvenā ekosistēmu eksperte

Tālr. +358 400 818 833

E-pasts: raija.polvinen@kiilto.com

Kiilto ir Somijas ģimenes uzņēmums ar vairāk nekā simts gadu vēsturi un vīziju 2080. gadam. Kiilto izstrādā, ražo un tirgo ķīmiskās nozares risinājumus tādās jomās kā būvniecība, rūpnieciskās saistvielas un ugunsdrošība, darba drošība un higiēna, un patēriņa preces. Kiilto darbības galvenie principi ir līderība vides aizsardzībā, tuvība un apņemšanās padarīt nākotni labāku. Uzņēmums strādā deviņās valstīs un nodarbina aptuveni 800 cilvēku. 2022. gadā grupas neto tirdzniecības apgrozījums sasniedza 260 miljonus eiro. www.kiilto.com