Vai renovācijas process vairs neradīs atkritumus? Kiilto rada revolūciju globālajā būvniecības nozarē, izmantojot saistvielu, kas ļauj pilnībā pārstrādāt izmantotos materiālus.

Kiilto, Somijas uzņēmums ar vairāk nekā 100 gadu pieredzi pasaulē vadošo ķīmijas nozares produktu ražošanā, piedāvā revolucionāru būvniecības saistvielu. Jaunā saistviela padara būvniecības un renovācijas laikā radītos atkritumus par piemērotiem otrreizējai pārstrādei, padarot būvniecības nozari ilgtspējīgāku.

Ņemot vērā, ka ēkas rada lielu daļu no kopējā enerģijas patēriņa, radot vairāk par 40% no globālajām emisijām, kā arī ēku nojaukšanas rezultātā radītie atkritumi veido gandrīz trešdaļu no visiem atkritumiem pasaulē, sarunās par klimata pārmaiņu problemātiku bieži tiek apspriesti jautājumi par būvniecības nozares ietekmi uz to.

Kiilto ir radījis īstu revolūciju būvniecības un renovācijas nozarēs, ieviešot tirgū  ‘’Atsavienošanas saistvielas’’ risinājumuar , kas ir pirmais šāda veida risinājums. Šī inovācija būtiski samazina apbūvētās vides radīto oglekļaemisijas daudzumu, jo salīmētos materiālus ir iespējams atdalīt vienu no otra, izmantojot, piemēram, siltumu, kā rezultātā nojaukšanas procesā radītos atkritumus ir iespējams pārstrādāt.

Būvniecības un renovācijas darbos izmantotā līme ir kā ķēdes posms, kuru nav iespējams pārraut. Tā tas bija līdz šim brīdim.

“Vienkāršiem vārdiem runājot, kad tradicionālā saistviela izžūst un sacietē, tā izveido spēcīgu molekulu ķēdi, kas piemēram līdzīgi  ķēdei, ar ko velosipēds tiek pieķēdēts pie staba. Šī ķēde sasaista materiālus kopā, un to ir ļoti grūti pārraut. Izmantojot Kiilto ķīmisko inovāciju, iespējams pārraut  ķēdes posmus kontrolētā veidā. Tādējādi nākotnē ikviens renovācijas darbu veicējs varēs atjaunot tādus elementus kā flīzes bez to sabojāšanas, jo būs iespējams vienkārši izšķīdināt saistvielu. Tas būtiski paaugstinās būvniecības un renovācijas materiālu pārstrādes apjomus,” norāda Raija Polvinena, Kiilto galvenā ekosistēmu eksperte. 

Piemēram, remontējot vannasistabu, vairs nebūs vajadzības noārdīt grīdu vai sienu segumus līdz ģipškartona līmenim. Izmantojot atsaistīšanas metodi, līmjavu ir iespējams noņemt  flīzes bez bojājumiem un tās  izmantot atkārtoti. Cementa šķīdums tiks uzsūkts un nodots Kiilto otrreizējai pārstrādei.

“Mani īpaši sajūsmina šīs inovācijas plašais pielietošanas klāsts, kas neaprobežojas tikai ar ēkām. Neskaitāmus mūsu ikdienas dzīves produktus, piemēram, mēbeles, automašīnas, lidmašīnas, laivas un elektroniskās ierīces, nav iespējas ražot bez saistvielām, kā rezultātā pastāv problēmas ar otrreizējo pārstrādi. Risinājumam “atsaiste pēc pieprasījuma” ir potenciāls padarīt pārstrādi par iespējamu visās šajās jomās un ne tikai,” uzsver Polvinena.

“Atsaiste pēc pieprasījuma” ir tikai sākums – ekosistēma ietekmes palielināšanai

Revolūcionārus risninājumus nav iespējams īstenot vienatnē. Tāpēc Kiilto meklē sadarbības partnerus , lai izveidotu un komercializētu aizvien vairāk ilgtspējīgu (SU), produktīvu (P), ekoloģisku (E) un atkārtoti izmantojamu (R) jeb SUPER risinājumu, lai radītu labāku apbūvēto vidi, kas pašlaik rada 40% no globālajām oglekļa emisijām.

“Izmantojot šīs sadarbības ekosistēmas, mēs vēlamies sasniegt zaļāku un ilgtspējīgāku nākotni. Inovācijas, kas samazina ietekmi uz vidi, ne tikai rada jaunus produktus, bet arī sniedz iespēju visai nozarei attīstīties ilgtspējīgā veidā. Kopīgiem spēkiem mēs varam ieviest revolūciju apbūvētajā vidē”, rezumē Raija Polvinena.

Pievienojieties produkta ienākšanai tirgū

Kiilto jau 100 gadus ražo s līmes  ilgmūžigam pielietojumam. Tagad Kiilto izstrādā saistvielas, ar kurām renovācijās ir iespējams  atdalit materiālus tos nesabojājot .Mērķis ir  kopīgi radīt un komercializēt aizvien vairāk inovāciju, kas padarīs apbūvētās vides ilgtspējīgākas (SU), produktīvākas (P), ekoloģiskākas (E) un atkārtoti izmantojamākas (R).

Kiilto revolucionārās inovācijas un Kiilto SUPER veselīgo ēku ekosistēmas prezentācija notiks 2023. gada 14. septembrī plkst. 09.00 (EET) Helsinkos. Tiešraidi ir iespējams skatīties (šeit), bet ieraksts būs pieejams tīmekļa vietnē Kiilto.com.

Papildinformācijai sazinieties ar:

Raija Polvinena, galvenā ekosistēmu eksperte

Tālr. +358 400 818 833

E-pasts: raija.polvinen@kiilto.com

Vairāk attēlu par inovācijas testēšanu laboratorijas apstākļos varat lejupielādēt šeit.

Par Kiilto:

  • 1919. gadā dibināts Somijas ģimenes uzņēmums
  • Neto apgrozījums 2022. gadā 260 miljoni eiro
  • Nodarbina gandrīz 800 inovatīvus augstākā līmeņa profesionāļus deviņās valstīs: Somija, Zviedrija, Norvēģija, Dānija, Ukraina, Baltijas valstis un Polija.
  • Darbojas četrās uzņēmējdarbības jomās: būvniecība, rūpnieciskās saistvielas un ugunsdrošība, darba drošība un higiēna, un patēriņa preces.
  • Stratēģiskais mērķis ir līderība vides aizsardzības jomā, bet ambiciozi vides aizsardzības mērķi ir integrēti ikdienas lēmumu pieņemšanā
  • Kiilto ir vīzija 2080
  • Roku un virsmu dezinfekcijas risinājumu tirgus līderis Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā un Dānijā.

Kiilto ir Somijas ģimenes uzņēmums ar vairāk nekā simts gadu vēsturi un vīziju 2080. gadam. Kiilto izstrādā, ražo un tirgo ķīmiskās nozares risinājumus tādās jomās kā būvniecība, rūpnieciskās saistvielas un ugunsdrošība, darba drošība un higiēna, un patēriņa preces. Kiilto darbības galvenie principi ir līderība vides aizsardzībā, tuvība un apņemšanās padarīt nākotni labāku. Uzņēmums strādā deviņās valstīs un nodarbina aptuveni 800 cilvēku. 2022. gadā grupas neto tirdzniecības apgrozījums sasniedza 260 miljonus eiro. www.kiilto.com