Tallinas Nacionālās bibliotēkas rekonstrukcijas projektā jau ir izmantotas 1286 tonnas Kiilto izlīdzinošā maisījuma

Igaunijas Nacionālās bibliotēkas informācijas, pētniecības, attīstības un kultūras iestāde ar dažādiem nosaukumiem un funkcijām darbojas kopš 1918. gada. Plānots, ka jaunā ēka tiks pabeigta 2025. gadā, un pakalpojumi tiks nodrošināti 2026. gadā. Jaunajā ēkā gaidāmas būtiskas pārmaiņas.

  • Tallinas Nacionālās bibliotēkas rekonstrukcijas projekts tika pabeigts 2021. gada pavasarī.
  • 2021. gada jūnija sākumā AS Riigi Kinnisvara izsludināja būvniecības iepirkumu. Vasaras beigās tika atklāti būvniecības iepirkuma rezultāti.
  • 2022. gada janvārī Riigi Kinnisvara Aktsiaselts un Ehitus5ECO OÜ parakstīja būvniecības līgumu par ēkas rekonstrukciju.
  • Jau 2021. gada jūlijā norisinājās aktīva būvniecība gan ēkas iekšpusē, gan ārpusē.
  • Līdz 30. septembrim bija pabeigti ēkas nojaukšanas darbi un tika gatavoti iekšdarbi.

Arī Kiilto Igaunijas pārstāvniecības ilggadējais sadarbības partneris Floorex OÜ piedalās Nacionālās bibliotēkas iekšdarbos, kas ietver Nacionālās bibliotēkas grīdu izlīdzināšanu un grīdas seguma līmēšanu. Uzņēmums ir Kiilto Eesti klients kopš 2011. gada. Uzņēmums piedāvā risinājumus mājas, uzņēmumu un rūpniecisko ēku grīdām, cenšoties panākt augstu kvalitāti un apmierinātus klientus.

Pēdējos gados Floorex OÜ ir ievērojami paplašinājis savu pakalpojumu klāstu, kas tagad ļauj piedāvāt maisījumu ieliešanas pakalpojumus objektos, kuriem nepieciešamas ļoti lieli apjomi. Uzņēmums sniedz grīdas sūknēšanas pakalpojumus, izmantojot mobilo sistēmu. Šobrīd lielajai mašīnai ir pievienota arī mazākas jaudas mašīna, ar kuru grīdas var ieliet tajos objektos, kur piekļuve ir sarežģītāka un apjomi ir mazāki.

Līdzinātāja ieklāšanas darbi Nacionālās bibliotēkas ēkā turpinās jau gadu.

Grīdas izlīdzināšanai izmantoti šādi Kiilto grīdas izlīdzinošie maisījumi:

  • Kiilto Pro Express K 680 tonnas
  • Kiilto TM Rotavjämning 530 tonnas
  • Kiilto Industri K 76 tonnas

Kopā 1286 tonnas

Igaunijas Nacionālā bibliotēka 2026. gadā

Pēc rekonstrukcijas Tallinā atgriezīsies viena no pilsētas ainavu raksturojošajām ēkām, kurā apmeklētājiem būs daudzkārt vairāk publiskās telpas nekā iepriekš. Igaunijā tā būs lielākā publiskā telpa kā kultūras, zināšanu un kopienas centrs ar pakalpojumiem un aktivitātēm visa vecuma apmeklētājiem.

Atjaunotā Nacionālā bibliotēka sagaida vismaz divreiz vairāk apmeklētāju nekā līdz šim, t. i., vidēji pusmiljonu cilvēku gadā. Ēka būs viegli pieejama arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tostarp apmeklētājiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Tallinas Nacionālās bibliotēkas rekonstrukcijas projektā jau ir izmantotas 1286 tonnas Kiilto izlīdzinošā maisījuma