Iekštelpu gaiss

Apkopes tīrīšana, kas ir saudzīga pret iekštelpu gaisu

Apkopes tīrīšana ir jāveic regulāri, iespējams, katru dienu vai reizi nedēļā. Ideja ir uzturēt saskaņotu tīrības līmeni un nodrošināt, lai telpas labi darbotos starp tīrīšanas reizēm. Tīrīšanas biežums ir atkarīgs no objekta mērķa un vēlamā tīrības līmeņa.

LABA APKOPE TĪRĪŠANA

Laba apkopes tīrīšana ietekmē iekštelpu gaisu. Tīrīšanas tekstilizstrādājumi jāsagatavo īpaši ierādītā tīrīšanas telpā. Darbiniekiem līdzi jāņem tikai iepriekš sagatavoti mopi un lupatas. Iepriekš sagatavots šķīdums tiek izveidots no izmērītiem koncentrēta tīrīšanas līdzekļa atšķaidījumiem. Tīrīšanas tekstilizstrādājumi ir samitrināti šķīdumā. Lai viegli sagatavotu tīrāmos tekstilizstrādājumus, koncentrātu var pievienot arī veļas mazgājamās mopu veļas mazgājamās mašīnas auduma kondicioniera nodalījumam. Lietošanai gatavus izsmidzināmos produktus un pudeles nav ieteicamas iepriekšējai sagatavošanai vai profesionālai tīrīšanai.

Aseptiska pieeja, kas piesaista netīrumus, nevis izplata tos no tīrītām vietām uz neattīrītām vietām, ir galvenais apkopes tīrīšanas elements. Lai uzturētu tīru iekštelpu gaisu, svarīga ir arī regulāra augšējo virsmu putekļu tīrīšana un ventilācijas izvadu tīrīšana. Nodrošiniet, lai virsmas nebūtu netīras, lai nodrošinātu, ka virsmas nav putekļu.

METODES

Pareizi dozēti tīrīšanas līdzekļi neuzkrājas uz virsmām, ja tiek izmantotas modernas tīrīšanas metodes. Tie pat nesamitrina virsmas, ja tos izmanto taupīgi. Automātiskie grīdas skruberi un mikrošķiedras mopi novērš tīrīšanas līdzekļa uzkrāšanos, noņemot no virsmām lieko šķīdumu.
Tīrāku iekštelpu gaisu var panākt ar pareizo tīrīšanas līdzekli un tīrīšanas mašīnām. Tā kā tīrīšanas mašīnas ir efektīvākas par manuālo tīrīšanu, apkopes tīrīšanai, kad vien iespējams, ir jāizmanto tīrīšanas mašīnas. Grīdas jātīra ar automātiskajiem grīdas skruberi. Tīrīšanas līdzekli un visus netīrumus, ko tas noņem, savāc mašīna.

TĪRĪŠANAS LĪDZEKĻI UN DAUDZUMS

Parasti apkopes tīrīšanai jāizmanto ļoti mazs tīrīšanas līdzekļa daudzums. Tipisks atšķaidījums ir 1–5 ml/1 l ūdens jeb 0,1–0,5%. Tā kā ir svarīgi noteikt pareizo daudzumu, mēs iesakām tīrīšanas līdzekļa dozēšanai izmantot dozatoru vai sūkni. Iekštelpu gaisu visvairāk ietekmē tīrīšanas līdzekļa smarža un šķīdinātāji. Apkopes tīrīšanai jāizmanto tīrīšanas līdzeklis, kas nesatur smaržvielas un šķīdinātājus. Vēl viens produktu drošības rādītājs ir Ziemeļvalstu ekomarķējums, kas norāda uz atbilstību vairākiem lietotāju drošības standartiem.

IZVĒLOTIES, JŪS VARAT VEICINĀT AUGSTU GAISA KVALITĀTI:

  • tīrīšanas līdzeklis bez smaržvielāma solvent-free cleaning agent
  • produkts ar Ziemeļvalstu ekomarķējumuan allergy-approved product
  • dozators vai dozēšanas aprīkojums
  • tīrīšanas iekārtas un mašīnas, kas ir labā stāvoklī
  • grīdas kopšanas metodes, kas samazina pamata tīrīšanu

Nepietiekama apkopes tīrīšana padara telpas mazāk pievilcīgas un pazemina nekustamā īpašuma vērtību. Laba apkopes tīrīšana garantē telpu drošību un tīrību, kā arī uzlabo iekštelpu gaisa kvalitāti.

Banner picture of Kiilto products which promote high indoor-air quality

Mūsu produktu klāstā ir iekļauti tīrīšanas līdzekļi, kas parādīti*, lai veicinātu augstu iekštelpu gaisa kvalitāti. Uzziniet vairāk par produktiem:

* paziņojums Heidi Kähkönen, Product Development Manager: KiiltoClean Oy’s maintenance cleaning agents